рејтинг: 6.1/10

Содржина

When Mayor Tom Parker (Jefferson Brown) hires handsome landscaper Kyle Sorenson (Trevor Donovan) to cut down the small town's beloved oak tree, Aimie Roarke (Ashley Williams) takes it upon herself to try and save it - by chaining herself to it. As landscaper Kyle attempts to wait her out, the two find that the tree brings them more than they could've imagined in life and love.

Слики

Love on a LimbLove on a LimbLove on a LimbLove on a LimbLove on a LimbLove on a LimbLove on a LimbLove on a LimbLove on a LimbLove on a Limb

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Малите Фокери (2010)

  image
  Потребни беа 10 години, двајца мали Фокери и сопругата Пем, како и безбројни тешкотии за Грег конечно да се прилагоди на својот напнат свекор, Џек. Откако таткото...
 • Згодна жена (1990)

  image
  Едвард Луис је немилосрдни и силно богат бизнисмен чија је специјалност куповина компанија с пословним тешкоќама, које потом деле на мање делове и даље продаје не...
 • Денијева летеќа столица (2003)

  image
  Прича о возачу камиона Денију чији је дуго очекиван одмор отказан захваљујуќи девојци Труди. Дени жели побеќи од монотоног живота, па за столицу привеже много...
 • Љубов на тркала (2018)

  image
  Режисерко деби на комичарот Франк Дубоск - забавна романтична комедија во која тој глуми дека е неподвижен за да ја заведе младата девојка што му се допаѓа....
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.