poster

The Colour Room

The Colour Room (2021)

Драма | Обединетото Кралство
Режисер: Claire McCarthy

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.7/10

Содржина

A determined, working class woman, Clarice Cliff, breaks the glass ceiling and revolutionises the workplace in the 20th century.

Слики

The Colour RoomThe Colour RoomThe Colour RoomThe Colour RoomThe Colour RoomThe Colour RoomThe Colour RoomThe Colour RoomThe Colour RoomThe Colour RoomThe Colour RoomThe Colour RoomThe Colour RoomThe Colour RoomThe Colour Room

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Ирон Исланд (2005)

  image
  Some poor people in the Southern coasts of Iran do not have any place to live, and thus, they reside on an old, abandoned ship in the sea. Captain Nemat, their...
 • RAIN MAN (1988)

  image
  Чарли Бабит, себичен јапи, останува без наследство кога неговиот татко остава огромно наследство на неговиот брат Рејмонд, човек со посебни потреби, додека на...
 • Gregoire (2017)

  image
  Shot in his hometown of Fort McMurray before it was ravaged by wildfires, Cody Bown's drama draws on real-life events to capture snapshots of a community...
 • ВРЕЌА БРАШНО (2012)

  image
  Алсемберг, 1975 година. Осмогодишната Сара живее во католички дом за напуштени деца. Еден ден, нејзиниот биолошки татко, кој никогаш не го запознала, доаѓа да ја...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.