poster

Господин Фока

Gospodin Foka (1968)

Драма | Југославија
Режисер: Aleksandar Đorđević

рејтинг: 8.7/10
Оценка на корисникот: 10/10

Содржина

Прича се одиграва у чистим подстанарским односима. Она наваљује, а он се грчевито брани од промене свог самачког статуса, а када се одбрани, одмах ќе због тога зажалити.

Слики

Господин ФокаГосподин ФокаГосподин ФокаГосподин Фока

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Прекрасно момче (2021)

  image
  Ник - со прекар Симпатичното момче - е надежната ѕвезда на римската музичка сцена. Тој е покриен со тетоважи и има многу талент, па заедно со својот пријател...
 • Артиљеро (2012)

  image
  Мали (17 година) навија за Црвену звезду, али се не сналази у окружењу хулиганизма и насиља. Од свог старијег брата стално слуша приче о великим успесима омиљеног...
 • Botë e padukshme (1987)

  image
 • Тоа вечерно сонце (2009)

  image
  Тенесиски фармер се враќа во својата фарма и мора да се соочи со семејното предавство, повторната појава на еден стар непријател и загубата на својата фарма.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.