WES ANDERSON

Режисер:

 1. 9. Рашмор (1998), филм

Актерот:

 1. ...
  Self

Сцеарист:

 1. ...
  (screenplay by)
 2. ...
  (story by)
 3. ...
  (screenplay)
 4. ...
  (screenplay)
 5. 9. Рашмор (1998), филм

Продуцент:

 1. ...
  executive producer

Глас:

 1. 1. Певајмо (2016), филм
  ...
  Additional Voices
 2. ...
  Weasel
 3. ...
  Tennis Match Commentator #1

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.