СОДРЖИНА

Коала Бустер је равнатељ казалишта које проживљава тешко раздобље. Како би оживио казалиште које је у потпуности запуштено, организира натјецање у пјевању, а побједника очекује велика новчана награда. У финалу натјецања остану миш, који гледа само свој интерес, плашљива слоница која има страх од јавних наступа, мама свиња коју дома чека 25 прашчиќа, млад гангстер горила који жели скупити новце да ослободи тату из затвора те пунк-роцк дикобразица која жели пјевати сама, а не у бенду.

Слики

ПевајмоПевајмоПевајмоПевајмоПевајмоПевајмоПевајмоПевајмоПевајмоПевајмоПевајмоПевајмоПевајмоПевајмоПевајмоПевајмоПевајмоПевајмо

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вратили смо се: Прича о Диносаурусима (1993)

  денес
  image
  Научник путује кроз време и одлучи довести диносаурусе у данашње модерно доба. Одводи их у данашњи, модерни Њујорк. Ова праисторијска биќа се осеќају изгубљено у...
 • Хотел Трансилванија 3: Одморите почнуваат (2018)

  денес
  image
  Придружете му се на Вашето омилено семејство од чудовишта кога одат на одмор на еден луксузен брод. Но, одморот се претвора во кошмар, кога Драк се вљубува во...
 • Овцата Шон: Ламите на фармерот (2015)

  денес
  image
  Кога фармерот и Бицер одат на панаѓур, Шон кришум им се приклучува со цел да предизвика неволји. Таму Шон ја гледа аукцијата и гледа на понуда со три егзотични,...
 • Алвин и верверичките: Второ цивкање (2009)

  денес
  image
  Има многу одлични филмски продолженија. Има и филмови-претходници. Сега, подгответе се за првото ВТОРО ЦИВКАЊЕ на светот, каде Алвин, Симон и Теодор конечно се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.