Patrick Wachsberger

actor

Роденден: 1951

Продуцент:

 1. 1. Замена (1991), филм
  ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer
 4. ...
  executive producer: Summit Entertainment N.Y.
 5. ...
  executive producer
 6. ...
  executive producer
 7. ...
  executive producer
 8. 10. Ниво П2 (2007), филм
 9. ...
  production executive
 10. ...
  production executive
 11. ...
  production executive
 12. ...
  production executive
 13. ...
  production executive
 14. ...
  production executive
 15. ...
  production executive
 16. ...
  production executive
 17. 23. Дете 44 (2015), филм
  ...
  production executive
 18. ...
  production executive
 19. ...
  production executive
 20. ...
  production executive
 21. ...
  production executive
 22. 28. Петља (2016), филм
  ...
  production executive
 23. ...
  production executive
 24. ...
  executive producer
 25. ...
  production executive
 26. 32. Колиба (2017), филм
  ...
  production executive
 27. ...
  production executive
 28. ...
  production executive
 29. ...
  production executive
 30. 36. CODA (2021), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.