рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 7.98/10
(44 гласови)

СОДРЖИНА

Пензионисани тајни агент ЦИА, Френк Мозиз, окупља свој невероватни тим оперативаца у светској потрази за несталом смртоносном направом нове генерације која може да промени расподелу светске моќи. Да би успели у томе, мораќе да се суоче с војском опасних убица, немилосрдних терориста и владиних званичника жедних моќи који желе да се докопају технолошки напредног супероружја. Мисија одводи Френка и његову шаролику скупину у Париз, Лондон и Москву. Надмашени у броју људи и количини наоружања, ослањају се на своју лукавост, вештине "старе школе", као и једни на друге док покушавају да спасу свет – и при том преживе.

Слики

Пензионирани екстремно опасниFoto: RTLПензионирани екстремно опасниFoto: MG RTL DFoto: MG RTL D / Summit Entertainment, LLCFoto: MG RTL D / Summit Entertainment, LLCFoto: MG RTL D / Summit Entertainment, LLCFoto: MG RTL D / Summit Entertainment, LLCFoto: MG RTL D / Summit Entertainment, LLCFoto: MG RTL D / Summit Entertainment, LLCFoto: MG RTL D / Summit Entertainment, LLCFoto: MG RTL D / Summit Entertainment, LLCFoto: MG RTL D / Summit Entertainment, LLCПензионирани екстремно опасниПензионирани екстремно опасниПензионирани екстремно опасниПензионирани екстремно опасниПензионирани екстремно опасниПензионирани екстремно опасниПензионирани екстремно опасниПензионирани екстремно опасниПензионирани екстремно опасниПензионирани екстремно опасни

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Project Power (2020)

  денес
  image
  On the streets of New Orleans, word begins to spread about a mysterious new pill that unlocks superpowers unique to each user. The catch: You don't know what will...
 • Бесмртните (2011)

  денес
  image
  Спектакуларен филм од продуцентите на филмот 300... Уште пред појавата на луѓето и животните, боговите воделе војна против титаните. По победата, ги заробиле...
 • Шифра ВУЈЧЕ (2015)

  денес
  image
  Филмот се одвива во раните 60-ти години од минатиот век, во врвот на Студената војна и во него се работи за агентот на ЦИА, Соло (Хенри Кавил) и агентот на КГБ,...
 • Планета на мајмуните: Војна (2017)

  денес
  image
  Цезар и неговите мајмуни се присилени да влезат во смртоносен конфликт со човечката армија што ја предводи безмилосниот полковник. Откако мајмуните имаат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.