Një botë plot informacion... Një lundrim i gjatë, në tentativë për të shpjeguar dhe kuptuar sesi funksionon bota sot. Shkencë. Teknologji. Argëtim. Trupi. Shëndeti. Bota e kafshëve. Sportet. Automjetet, etj.

Ishte në kanal:

EXP Shkence  

REKOMANDIMET
 • Toka të pacënuara (2021)

  image
  Shikuesit mund të udhëtojnë në skajet e largëta të planetit dhe të zbulojnë sekretet e disa vendeve të paprekura të Tokës, të gjitha të lulëzuara me biodiversitet...
 • Vendet më të shenjta në tokë (2019)

  image
  Shumë nga atraksionet më të famshme në botë, janë frymëzuar nga feja. Besimtarë nga e gjithë bota, ende dynden në këto 'vende të shenjta'. Por përse ato kanë...
 • Projekte të Pamundura (2017)

  image
  Project Impossible is an original series that follows a new generation of epic engineering projects that were considered unthinkable just a few years ago. Each...
 • Mrekullitë e sistemit diellor (2010)

  image
  In this spellbinding series Professor Brian Cox visits the most extreme locations on Earth to explain how the laws of physics carved natural wonders across the...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.