The Alps are more than just the longest and highest mountain range in Europe. The series is dedicated to its landscapes and its inhabitants from different angles and draws her portrait as a significant cultural region of Europe.

Ishte në kanal:

TV5Monde  ARTE DE  

REKOMANDIMET
 • Projekte të Pamundura (2017)

  image
  Project Impossible is an original series that follows a new generation of epic engineering projects that were considered unthinkable just a few years ago. Each...
 • Planeti Tokë (2006)

  image
  Përjetoni botën nga këndvështrimi i vetë kafshëve. Nga spektakli magjepsës i jetës së egër deri te takime intime, sezoni i dytë i Planetit Tokë ju sjell më afër...
 • The Nature of Things (1960)

  image
  Various science documentaries are presented.
 • Gara e madhe e natyrës (2016)

  image
  Every year, millions of animals embark on epic journeys on an astonishing scale, crossing hostile landscapes, traveling hundreds of miles, overcoming fearsome...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.