poster

Endlich Gardasee!

Endlich Gardasee! (2018)

Dramë, Romancë | Gjermani
Regjia: Ulrike Grote

Vlerësimi: 5.3/10

PëRMBLEDHJE

After 40 years of marriage, Eva's grandma Lotti has had enough. She's seriously thinking about splitting up and moving out. Eva, hoping to prevent the geriatric meltdown, cancels her planned vacation with her boyfriend Johannes and spirits Lotti off to Lake Garda in Italy, where granny has always longed to go. And where, Tobias, Eva's new flame, is also bound. Instead of bringing granny to her senses, Eva ends up turning her own life upside down. Johannes or Tobias? Security or excitement? It's a tough choice. Maybe she could ask her grandma for advice, if Lotti wasn't so involved with her own emotional chaos.

Fotot

Endlich Gardasee!Endlich Gardasee!Endlich Gardasee!Endlich Gardasee!Endlich Gardasee!Endlich Gardasee!Endlich Gardasee!Endlich Gardasee!Endlich Gardasee!Endlich Gardasee!Endlich Gardasee!Endlich Gardasee!Endlich Gardasee!Endlich Gardasee!Endlich Gardasee!

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Shtatë jetë (2008)

  image
  2 herë kandidat për Çmimin Oskar. Rrëfimi prekës i një njeriu që mbart një sekret. Ai kërkon të shlyejë pengun, duke ndryshuar jetët e 7 njerëzve të panjohur
 • Në dasmën e Rejçëllit (2008)

  image
  Anne Hathaway. Film fitues i 25 çmimeve kinematografike. Kriza dhe konflikte do të dalin në sipërfaqe, kur një vjazë e re me probleme me drogën kthehet në familje...
 • Mbrëmje (2007)

  image
  Vanessa Redgrave, Toni Collette, Claire Danes. Një grua e moshuar, në ditët e fundit të jetës, i tregon të bijave për dashurinë e vetme dhe ngjarjet më të...
 • It Rains in My Village (1968)

  image
  A bizarre and tragic love story involving swineherd, village fool, teacher and an agricultural pilot. The story unfolds in a remote village in the communist ruled...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.