PëRMBLEDHJE

Owen Baker is a 12-year-old loner who has been working as a neighborhood dog-walker so he can earn the privilege of getting a dog of his own. His hard work pays off when his parents let him adopt a scruffy mutt he names Hubble. Both boy and dog get more than they bargained for when Owen wakes up one morning to discover he can understand every word Hubble says, including the ominous phrase: "Take me to your leaders." Owen learns that dogs came to Earth thousands of years ago to colonize and dominate the planet. Hubble (who is really named Canid 3942) has been sent by the powerful Greater Dane on a mission from the Dog Star Sirius to make sure dogs have fulfilled this destiny. Despite the best efforts of Owen's rag-tag group of neighborhood dogs to convince him otherwise, Hubble soon discovers the awful truth about Earth dogs: "You're all pets!" Now Owen (a boy who never had a friend) and Hubble (a dog who never needed one) must work together to prepare the neighborhood dogs for a visit from The Greater Dane--or all dogs will be removed from the planet! The fate of Earth dogs hangs in the balance, and it's up to Owen, Hubble, and their canine companions to save man's best friend.

Fotot

Djali i Mirë

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Imagjino sikur (2009)

  image
  Evani është një baba me kohë të pjesshme dhe një ekspert financiar me kohë të plotë. Kur karriera e tij fillon të marrë të tatëpjetën, çuditërisht ai do të gjejë...
 • Long River 7 (2008)

  image
  A poor Chinese laborer learns important lessons after his son gets a strange new toy.
 • Heronjtë (2010)

  image
  Një njeri është ne makinë nga ana fshatit në një nxitim për të marrë në një takim të rëndësishëm të biznesit. Mendja e tij është e preokupuar me mendimet rreth...
 • Mjedrat Magjike (2010)

  image
  11 vjecarja Monika ndihet shkaktare për divorcin e prindërve të saj. Ajo mendon se duke fituar konkursin e shkencës ku do të marrë pjesë, mund të kthejë babain e...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.