Vlerësimi: 6.5/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8.3/10
(12 Voto)

PëRMBLEDHJE

Film kandidat për 3 çmime Oskar 2024. Nga regjisori Ridley Scott. 'Ai erdhi nga asgjëja dhe pushtoi gjithçka'. Ngritja dhe rënia e Perandorit Francez Napoleon Bonaparte (Joaquin Phoenix). Udhëtimi i tij i pamëshirshëm drejt pushtetit dhe varësia nga marrëdhënia e paqëndrueshme me gruan e tij, Jozefinën.

Fotot

Napoleoni

Rishikime


Ska rishikime
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.