PËRMBLEDHJE

Erik Lensher zbuloi fuqitë e tij magnetike kur mamanë e tij e çuan në një kamp përqëndrimi. Sebastian Shoi e mori në zyrën e tij dhe i vrau të ëmën para syve të tij, duke i rritur aftësitë e tij përmes zemërimit. Çarls Ksavier ishte profesor gjenetike dhe kishte aftësi telepatike. Agjentja e CIA-s Moira Mekteger zbulon ekzistencën e mutantëve që punonin për Shoin dhe ftoi Ksavierin të rekrutonte mutantë për qeverinë amerikane. Ksavieri bashkohet me Erikun dhe një grup mutantësh të rinj. Së bashku ata zbulojnë se Shoi kishte qëllim të niste një luftë bërthamore për të shkatërruar botën dhe të rriste fuqitë e tij.

Fotot

Njerëzit X: Gjenerata e ParëNjerëzit X: Gjenerata e ParëNjerëzit X: Gjenerata e ParëNjerëzit X: Gjenerata e ParëNjerëzit X: Gjenerata e ParëNjerëzit X: Gjenerata e ParëNjerëzit X: Gjenerata e ParëNjerëzit X: Gjenerata e ParëNjerëzit X: Gjenerata e Parë

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Mumja (1999)

  Sot
  image
  Evelin Karnahan fillon të tregojë interes për një vendgërmim i cili ka për synim të zbulojë qytetin e lashtë të Hamunaptrës. Ajo që Evelina dhe vëllai i saj...
 • Tre sekonda për të Mbijetuar (2019)

  Sot
  image
  një ish ushtar i Forcave Speciale, punon në fshehtësi që FBI të depërtojë në trafikun e drogës në Nju Jork. Kur njëri nga menaxherët e tij është vënë re,...
 • Marinsi 2 (2009)

  Sot
  image
  Ted DiBiase Jr., Lara Cox. Duhej të ishin pushimet e ëndrrave, por situata shndërrohet në një makth të vërtetë. Në një resort tropikal, një ish marins përballet...
 • 007 - Objektiv i paidentifikuar (1985)

  Sot
  image
  James Bond ka edhe një mision tjetër. Bond kthehet nga udhëtimet e tij në Bashkimin Sovjetik me një çip kompjuteri. Ky çip është i aftë të përballojë një impuls...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.