poster

Face of Evil

Face of Evil (1996)

Dramë, Thriller, Mister | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Mary Lambert

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 5.9/10

PëRMBLEDHJE

Using her girl-next-door looks to her advantage, Darcy Palmer is a calculating thief and murderer. After killing a young college student and taking her identity, Darcy enrolls in the victim's New England school in her place. At the university, Darcy gets to know her new roommate, Jeanelle, and her handsome father, Russell Polk, who soon play into her next scheme. When Darcy has to alter her plans, both Russell and Jeanelle become quite expendable.

Rishikime


Ska rishikime

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.