PëRMBLEDHJE

Ilo Pinci, specialist i peshkut e midhjeve, dhe shahist i njohur, vjen në një qytet të vogël bregdetar si i ftuar në një simultane shahu. Por ajo që e shtyu më shumë të vijë në këtë qytet është dëshira për të zbuluar të dhëna në lidhje me kultivimin e midhjeve. Ai është i bindur se do ta përballojë lehtësisht ndeshjen me shahistët vendas, por në simultane mundet nga Rudina e vogël.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Ikbali dhe Formula Sekrete (2015)

  image
  Ikbali është një djalë simpatik 13 vjeçar, me imagjinatë dhe argëtues, diçka e cila, sipas babait të tij, nuk mjafton për t'i siguruar dikujt sukses në botë. Por...
 • Kampi i skautëve (2009)

  image
  16 vjeçari Jork Hajes, udhëheqësi i trupës së zbulimit të Dragoit të Zjarrit, kthehet në kampin Rakhouta për kampin e tij të skautëve javën e fundit. Jorku është...
 • Në fund të rrjetës (2019)

  image
  Studentja më e re, në një Akademi Futbolli, është e vendosur të mposhtë ekipin rival në Kampionatin Kombëtar.
 • Të kundërt për një ditë (2009)

  image
  Çfarë do të ndodhte, sikur një ditë, papritur të gjithë fëmijët të zinin vendin e të rriturve? Të bënin punën e tyre dhe të silleshin njësoj si ta, dhe të...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.