Vlerësimi: 4.7/10
Vlerësimi i përdoruesit: 10/10
(5 Voto)

PëRMBLEDHJE

Ikbali është një djalë simpatik 13 vjeçar, me imagjinatë dhe argëtues, diçka e cila, sipas babait të tij, nuk mjafton për t'i siguruar dikujt sukses në botë. Por kur Ikbali, vëllai i tij i vogël Tariku (11 vjeç) dhe shoku i tyre Sill, shpërthejnë aksidentalisht shkollën e tyre, babai i tij është problemi më i vogël. Dy mashtruesit, Eselman dhe Suaini, dëshirojnë të shtin në dorë një sasi eksplozivi rastësisht të përgatitur në shtëpi dhe të hedhin në erë Tivolin për të ndërtuar objektin më të madh të parkimit në Skandinavi. Për të shantazhuar fëmijët që t'i japin recetën, dy mashtruesit rrëmbejnë vëllain e vogël Dinduan (6 vjeç). Fillon përpjekja për të liruar Dinduanin dhe për të shpëtuar Tivolin, kjo gjë kërkon bashkëpunim, guxim dhe shumë ide imagjinare, të cilat Ikbali i ka dhunti nga natyra.

Fotot

Ikbali dhe Formula SekreteIkbali dhe Formula SekreteIkbali dhe Formula Sekrete

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Kampi i skautëve (2009)

  image
  16 vjeçari Jork Hajes, udhëheqësi i trupës së zbulimit të Dragoit të Zjarrit, kthehet në kampin Rakhouta për kampin e tij të skautëve javën e fundit. Jorku është...
 • Më Mirë Një Elefant sesa Një Pasuri (1996)

  image
  Spikeri Xhek Korkoran është i vendosur të bëjë karrierë, por angazhimet më të mëdha që merr janë ato që si pranon askush. Një ditë, ai merr një telegram për...
 • Thesari i Bethovenit (2014)

  image
  Betoveni rikthehet me një komedi të re, që nuk duhet humbur... Kur shtëpia e tij vihet në rrezik, Betoveni do të bëj gjithcka për ta shpëtuar... Bashkohuni me...
 • Zëri i brendshëm (2018)

  image
  Ndiqni aventurën e Xheremisë, i cili krejt papritur, humbet zërin e tij të brendshëm. Cdo mendim, ai e thotë me zë të lartë. Por jo cdo herë mendimet janë të...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.