poster

Uonka

Wonka (2023)

Komedi, Familjar, Fantazi, Aventurë, Muzikal | Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Mbretëria e Bashkuar, Kanada
Regjia: Paul King

Ku ta shikojmë
Në kinema prej 14.12.23
Cineplexx
Vlerësimi: 7.0/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8.8/10
(5 Voto)

PëRMBLEDHJE

Ëndrra e tij është të hapë dyqanin e çokollatave, në një vend ku tre biznesmenë të tjerë nuk duan një konkurent të ri. Por ai është Uilli Uonka (Timothée Chalamet), magjistari i çokollatës, i cili ka shpikur krijimet më të shijshme dhe më të çuditshme që bota ka provuar ndonjëherë. Me vendosmërinë e tij dhe ndihmën e miqve të rinj, ëndrra e Uonkas është vetëm një hap larg.

Fotot

UonkaUonkaUonkaUonkaUonkaUonkaUonkaUonkaUonkaUonkaUonkaUonkaUonkaUonkaUonka

Rishikime


Ska rishikime
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.