poster

Die Rebellin

Die Rebellin (2009)

Драма, Историски | Германија
Режисер: Ute Wieland

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.6/10

Lena Berkow is passionate about television, a nascent technology in the vibrant Fifties, the era in which she reaches adulthood. She endures life-defining setbacks, disappointments and painful losses, but also finds the love of her life.

Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.