poster

The Human Factor

The Human Factor (1992)

Драма | САД
Режисер: Vern Gillum

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 8.0/10

Dr. Alec McMurtry is a dedicated physician who gives up his lucrative private practice to join an inner-city metropolitan teaching hospital and also believes in treating patients' emotional and physical needs.

Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.