СОДРЖИНА

Овој филм е инспириран од вистинити настани и претставува приказна за Мајкл Едвардс, наречен Еди Орелот (Тарон Егертон), чуден но храбар британски ски-скокач кој никогаш не престанал да верува во себе, дури и кога целата нација го отпишувала. Со помош од својот бунтовен но хармизатичен тренер (Хју Џекман), Еди се соочил со естаблишментот и ги освоил срцата на љубителите на спортот низ целиот свет на Зимските олимписки игри во Калгари во 1988 година.

Слики

Еди ОрелотЕди ОрелотЕди ОрелотЕди ОрелотЕди Орелот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мутне воде (2019)

  денес
  image
  Роберт Било је угледни корпоративни адвокат који је читаву своју каријеру посветио заступању великих компанија хемијске индустрије. Једног дана му у канцеларију...
 • Краљица (2006)

  денес
  image
  На место британског премијера, а притом је други најмлаѓи на тој позицији, након Лорда Ливерпула, 1812. године постављен је Тони Блер (Мајкл Шин), воѓа нових...
 • Жена чувара зоолошког врта (2017)

  денес
  image
  As war brews over in 1939 Warsaw, and while life is still running its course, the Germans are gradually making their presence felt, with Adolf Hitler secretly...
 • The Banker (2020)

  денес
  image
  Revolutionary businessmen Bernard Garrett (Anthony Mackie) and Joe Morris (Samuel L. Jackson) devise an audacious and risky plan to take on the racist...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.