Содржина

У трагању за локацијама за снимање филма у Београду, редитељка Јелена смишља причу о Марији, професорки политичке теорије, којој болесни отац открива тајна медицинска документа за чији садржај су заинтересоване обавештајне службе. Марија гаји симпатије према студенту Марку све док не схвати да јој се он приближио само да би дошао до тајне њеног оца. Студент јој објасни да је њен отац учествовао у медицинским експериментима који су довели до смрти више људи у Конгу. Марија не може да провери те податке, јер је њен отац у меѓувремену преминуо. Она се налази пред дилемом: да ли да преда очева документа студенту или да их прода страним службама.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Гепек (2009)

  image
  Меган Џонсон, прекрасна самохрана мајка во своите дваесетти, жена со куп проблеми, ја киднапира и во багажникот на својот автомобил ја затвора сериски убиец. Она...
 • Измама (2006)

  image
  Свештеникот Тед и неговата сопруга Емили се, навидум, совршен пар. Иако Емили го обожава својот сопруг, таа забележува дека веќе тој не ѝ обрнува внимание. Откако...
 • Момчето што го запозна онлајн (2010)

  image
  Кога тинејџерката Ками ќе се вљуби во Џејк, кого го запознала преку Интернет, нејзината самохрана мајка сфаќа колку тешко се справува со вљубувањето. Иако Ками...
 • Ноќно возење (2015)

  image
  Кога двајца пријателу повторно ќе се сретнат во Париз по неколку години, сѐ ќе им тргне наопаку. Ќе решат да прават белји и ќе се спречкаат со погрешен таксист,...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.