рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 10/10
(4 гласови)

Содржина

"Расте трава" је још један од Стојановиќевих потресних текстова, у којем се пријатељи из детињства, после много година, среќу у родном, провинцијском градиќу, и болне успомене мењају трагично њихове односе...

Слики

Расте траваРасте траваРасте трава

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Talea (2013)

  image
  It's summer holidays, and the planned Italian holiday with Jasmin's foster family is just around the corner. Everyone is looking forward to the trip - except...
 • Игра (2011)

  image
  „Игра“ е остроумна опсервација заснована на вистински случаи на малтретирање. Во центарот на Гетеборг, Шведска, група момчиња на возраст од 12 до 14 години,...
 • Pylli i lirisë (1976)

  image
 • Сѐ за мојата мајка (1999)

  image
  Меѓународно признатиот сценарист/режисер Педро Алмодовар го носи својот досега најдобар филм, трогателно ремек-дело за безусловна љубов, преживување и искупување....
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.