poster

Mister Organ

Mister Organ (2022)

Документарец | нов Зеланд
Режисер: David Farrier

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.7/10

Содржина

Journalist David Farrier (Tickled) is drawn into a game of cat and mouse with a mysterious individual. Delving deeper he unearths a trail of court cases, royal bloodlines and ruined lives, in this true story of psychological warfare.

Улоги
Продуцент: Bobby Allen, David Farrier
времетраење: 96 мин

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.