рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 7.9/10
(18 гласови)

СОДРЖИНА

Тихомир Шпиц је наслутио да се испод једног храста на плацу који се граничи са његовим - налази закопано благо. Пошто тај плац припада Паји Трошку који има неудату кќерку, он одлучује да свог полубрата Ѓошу ожени њом - да би преко мираза дошао до плаца и ќупа са благом. Још једном Тихомир иде на "све или ништа", а да ли долази до блага?
Филм је заснован на 10 епизода телевизијске серије "Породично благо". Оне су се саме наметнуле као целина, од које је настао филм "Тајна породичног блага". У односу на серију, у филму је уведен читав низ нових ликова и детаља, а задржан хумористичан и ведар тон.

Слики

Тајна породичног блага

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Një shoqe nga fshati (1980)

  image
  A woman that lived all her life in a city moves out to a village and starts living the life of a countrywoman feeling uncomfortable while trying to find a husband...
 • Клучен додаток (2013)

  image
  Изгледа дека Александра има сé. Таа е шефица на успешно женско списание, има луксузен апартман во еден елитен кварт во Париз, сопруг на кој ѝ завидуваат сите...
 • Обитељ скоројевиќа 4 (2021)

  image
  After resigning from his position as President of France, Jeff is happy to return to the village of Bouzolles with his family. The holidays are fast approaching,...
 • Француски министер (2013)

  image
  Оваа комедија го прикажува младиот пишувач на говори за Министерството за надворешни работи, Артур, кој се обидува да се справи со хировите на неговите надредени...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.