poster

Kidnapping McKinsey

3 Engel auf der Chefetage (2006)

Комедија | Германија
Режисер: Sibylle Tafel

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.0/10

Содржина

Since 3 unemployed friends don't necessarily see the retraining as a florist paid for by the employment office as a serious AB measure, they forge a risky plan: as management consultants, they save the shipyard.

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.