From Short to Feature

From Short to Feature (2012)

Документарец | Белгија
Режисер: Pieter Vermeersch

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата

Содржина

23 feature film directors look back on the making of their first short film and influence of it on their careers.

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.