poster

Kicked Out: From Care to Chaos

Kicked Out: From Care to Chaos (2017)

Документарец | Обединетото Кралство
Режисер: Phil Niland

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 9.2/10

Содржина

A deeply personal documentary in which film-maker Rebecca Southworth traces her own life, abused by her father and taken into care, and asks why so many people lead troubled lives after leaving care.

Улоги
Продуцент: Fran Baker, Candace Davies
времетраење: 40 мин

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.