poster

Micky Flanagan: Live - The Out Out Tour

Micky Flanagan: Live - The Out Out Tour (2011)

Комедија | Обединетото Кралство
Режисер: Brian Klein

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.8/10

Содржина

One of the UK's hottest comedians and star of Live at the Apollo, Mock the Week, Michael McIntyre’s Comedy Roadshow and The Royal Variety Performance, Micky Flanagan ruthlessly deconstructs the East End myth with razor sharp observational wit.

Улоги
Сцеарист:
Продуцент: Karla Berry, Brian Klein
времетраење: 87 мин

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.