poster

Tamara and the Ladybug

Tamara y la Catarina (2016)

Драма | Мексико
Режисер: Lucía Carreras

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.1/10

Содржина

A story about feminine solidarity at México City. Doña Meche an old lonely lady and Tamara a mentally challenged woman in her forties, meet in their solitude in an endeavor to return a baby that Tamara took from a newspaper stand.

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.