The Samuel Project

The Samuel Project (2018)

Режисер: Marc Fusco

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.4/10

Содржина

Eli, an outcast teen, connects with his isolated grandfather Samuel for the first time, and uncovers his surprising past, when he makes his grandpa the subject of an animated art project for school.

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.