Northless

Norteado (2009)

Драма | Мексико, Шпанија
Режисер: Rigoberto Pérezcano

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.8/10

Содржина

Andres reaches the Mexican border to cross into the United Sates. There between each attempt, he discovers that Tijuana is a troubled city. As he waits there, Andres is not only confronted with his feelings and what he left behind, but also with those he meets.

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.