poster

Deadly House Call

Deadly House Call (2022)

Трилер | Канада
Режисер: Max McGuire

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.2/10

Содржина

A busy working mother hires a nurse to care for her wealthy father, who has early onset dementia, but soon a bizarre deception creeps into play when the seductive nurse makes a play for the family fortune.

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.