Mario Kassar

actor

Роденден: 1951

Продуцент:

 1. 1. Замена (1980), филм
  ...
  executive producer
 2. ...
  co-producer
 3. 3. Рамбо 1 (1982), филм
  ...
  executive producer
 4. 4. Рамбо 2 (1985), филм
  ...
  executive producer
 5. ...
  executive producer
 6. ...
  executive producer
 7. ...
  executive producer
 8. 8. Рамбо 3 (1988), филм
  ...
  executive producer
 9. ...
  executive producer
 10. ...
  executive producer
 11. ...
  executive producer
 12. ...
  executive producer
 13. ...
  executive producer
 14. ...
  executive producer
 15. ...
  executive producer
 16. ...
  executive producer
 17. 17. Дорси (1991), филм
  ...
  executive producer
 18. ...
  executive producer
 19. ...
  executive producer
 20. 20. Чаплин (1992), филм
 21. ...
  executive producer
 22. ...
  executive producer
 23. 23. Шоугрлс (1995), филм
  ...
  executive producer
 24. ...
  executive producer
 25. ...
  executive producer
 26. 26. Лолита (1997), филм
 27. ...
  executive produced by

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.