рејтинг: 8.6/10
Оценка на корисникот: 9/10
(223 гласови)

СОДРЖИНА

Сара Конор дознава дека нејзиниот син Џон Конор е последната шанса да се одржи и да се спаси човештвото, такашто таа се претвора во воин и советничка на својот син во борба против терминаторите кои се пратени од иднината за да го убијат синот.. Поради апокалиптични предвидувања Сара ја сместуваат во болница за ментално болни лица, а Џон го вдомуваат. Кога новиот и усовршен терминатор Т-1000 пристигнува од иднината за да го елиминира Џон, единствена шанса за тој да преживее е стариот модел Т-800.
“ Терминатор 2 Судниот ден” e најдобар дел на филмскиот серијал за Терминатор и еден од најдобрите жанрови кој некогаш бил снимен. Акциските сцени и специјалните ефекти се доведени до совршенство а Арнолд Шварценегер ја одиграл животната улога.

Слики

Терминатор 2 - Судниот денТерминатор 2 - Судниот денТерминатор 2 - Судниот денТерминатор 2 - Судниот денТерминатор 2 - Судниот денТерминатор 2 - Судниот денТерминатор 2 - Судниот денТерминатор 2 - Судниот денТерминатор 2 - Судниот денТерминатор 2 - Судниот денТерминатор 2 - Судниот денТерминатор 2 - Судниот денТерминатор 2 - Судниот денТерминатор 2 - Судниот денТерминатор 2 - Судниот денТерминатор 2 - Судниот денТерминатор 2 - Судниот денТерминатор 2 - Судниот денТерминатор 2 - Судниот денТерминатор 2 - Судниот ден

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Бладшот (2020)

  image
  Реј, елитен војник кој бил убиен во битка, е вратен во живот со напредна технологија што му дава моќ на натчовечка сила и брзо лекување. Тој бега од создавачите и...
 • Железен човек 3 (2013)

  image
  Ексцентричниот гениј, милијардер и филантроп Тони Старк е суперхеројот со оклоп, познат како Железниот човек. По неговата херојска и самопожртвувана акција во...
 • Ѕвездени патеки: Во мрак (2013)

  image
  Кога еден безмилосен генијалец, познат како Кан, самиот објавува војна против Федерацијата. Капетан Кирк, Спок и смелиот екипаж на УСС Ентерпрајз ќе тргнат во...
 • Судниот ден (2008)

  image
  Пост-апокалиптична прича о групи војника која мора да се пробије кроз опасну зону препуну дивљих канибала како би пронашли лек за смртносни вирус који хара...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.