рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 8.61/10
(72 гласови)

СОДРЖИНА

С висине од око 4000 метара, Гејбова партнерка, због проблема с опремом, пада у амбис. Гејба мучи што није могао да јој помогне. Годину дана касније он добија задатак да се врати на ту планину и помогне у проналажењу групе људи које је заробила лавина. Пристаје да обави посао, мислеќи да ќе тако смирити савест. Али, успут схвата да је обманут и да га, уместо за спасавање људи, користе за проналажење неколико кутија с новцем

Слики

АлпинистАлпинистАлпинистАлпинистАлпинистАлпинистАлпинистАлпинистАлпинистАлпинистАлпинистАлпинистАлпинистАлпинистАлпинистАлпинистАлпинистАлпинистАлпинистАлпинистАлпинистАлпинистАлпинистАлпинистАлпинист

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Биг мама (2000)

  денес
  image
  За да заштити убава жена и нејзиниот син од крадец, ФБИ-агент се преправа во крупна баба.
 • Домаќин (2013)

  денес
  image
  Шта када би вам све што волите било одузето у трен ока? «Домаќин» је нова епска љубавна прича ауторице «Сумрак саге» Стефани Мејер. Када невидљиви непријатељ...
 • Џуманџи: Добредојдовте во џунглата (2017)

  денес
  image
  Четворица тинејџери откриваат мистериозна видеоигра од 90-тите и се повлечени во виртуелна џунгла кога се обидуваат да ја играат. Трансформирана во разни ликови...
 • Затура: Вселенска авантура (2005)

  денес
  image
  Двајца браќа кои се препираат се исфрлени во најдлабоката и најтемна вселена играјќи мистериозна игра што ја откриле во подрумот. Ако не ја довршат играта и не...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.