рејтинг: 4.9/10
Оценка на корисникот: 7.5/10
(58 гласови)

Содржина

Лас Вегас е град на задоволствата, место каде што преку ноќ се станува ѕвезда. Номи Малоне е млада девојка која сака да танцува и да го освои Вегас. Тука ја запознава Моли и тие стануваат добри пријателки. Но обидувајќи се да се искачи по скалата на успехот, таа набрзо ќе дознае дека славата има своја цена, која ќе ги доведе во прашање пријателството, моралот и душата. Откако ќе стане ѕвезда на шоуто, таа почнува да се прашува дали можеби е подобро да си го врати поранешниот живот пред да биде предоцна.

Слики

ShowgirlsShowgirlsShowgirls

Прегледи


Прегледано од hymie
недела, 28 март 2021 08:30
Showgirls is surprisingly watchable, and while no masterpiece at all I too found it to be not that bad after watching it for the first time somewhere in the 90’s and being familiar with the storm it generated at the time. Showgirls isn’t a good movie, far from it actually, but it is an entertaining one. On occasion for the right reasons but ever so much for the wrong reasons.

The movie stars Elizabeth Berkley as Nomi Malone who was one of the cast-members of Saved By The Bell, a TV show... (Повеќе)
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

Препораки
 • Бештије (1977)

  image
  Једне зимске кишне ноќи притиснуте југом, на мало острво стиже лепа девојка. Она је само изговор за пометњу и зло које избија у атмосфери усамљености и суровости...
 • Солдат Жанет (2013)

  image
  Fanni has had enough of money and Anna has had enough of pigs. Fanni leaves the city and her pearls behind, while Anna is stuck wearing muddy overalls. When they...
 • Сунцокрети (1988)

  image
  Најнесреќнији умиру два пута. Први пут кад остану напуштени и сами. Прича о старом човеку и његовој усамљености. Само мало људскости и топлине било је довољно да...
 • Манчестер на море (2016)

  image
  Мајсторот Ли се враќа во својот роден град во Нова Англија по смртта на брат му за да се грижи за својот внук, кој е тинејџер. Но, неговото пристигнување го...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.