Patricia Whitcher

actor

Роденден: 1961

Продуцент:

 1. 1. The In Crowd (1988), филм
  ...
  associate producer
 2. ...
  co-producer
 3. ...
  co-producer
 4. ...
  executive producer
 5. ...
  executive producer
 6. ...
  executive producer
 7. ...
  executive producer
 8. ...
  executive producer
 9. ...
  executive producer
 10. 12. Солист (2009), филм
  ...
  executive producer
 11. 13. Тор (2011), филм
  ...
  executive producer
 12. ...
  executive producer
 13. 15. Годзила (2014), филм
  ...
  executive producer
 14. ...
  executive producer
 15. ...
  executive producer
 16. ...
  executive producer
 17. ...
  executive producer
 18. ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.