рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 8/10
(69 гласови)

СОДРЖИНА

Џулија Робертс блиста у улози Џулс Потер која читавог живота бежи од озбиљног везивања али изненада схвата да је заљубљена у свог најбољег пријатеља Мајкла: Само је једна ситна препрека на путу ка њиховој среќи. Мајкл се жени другом девојком. Потпуно слуѓена и пуна планова како да осујети венчање. Џулс ќе учинити баш све да га преотме од супарнице... све осим да му призна истину

Слики

Свадбата на мојот најдобар пријателСвадбата на мојот најдобар пријателСвадбата на мојот најдобар пријателСвадбата на мојот најдобар пријателСвадбата на мојот најдобар пријателСвадбата на мојот најдобар пријателСвадбата на мојот најдобар пријателСвадбата на мојот најдобар пријателСвадбата на мојот најдобар пријателСвадбата на мојот најдобар пријателСвадбата на мојот најдобар пријателСвадбата на мојот најдобар пријателСвадбата на мојот најдобар пријателСвадбата на мојот најдобар пријателСвадбата на мојот најдобар пријател

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Њујорк, те сакам (2008)

  image
  Антологиски филм кој спојува неколку љубовни приказни сместени во еден од омилените градови во светот, Њујорк. Меѓу главните актери се Шаја Лабеф, Бредли Купер и...
 • Добра жена (2004)

  image
  Дејството на филмот нѐ носи во 30-тите години од минатиот век и го следи животот на на госпоѓата Ерилин, на која животот и статусот во општеството ѝ се најважни....
 • Белиот костум (1999)

  image
  Саво је нежна душа, песник који ствара само за себе; сања о глумачкој каријери. Среќан је и задовољан све док не сазна да му је умрла мајка. Тада, парним возом...
 • Пред да се разделиме (2014)

  image
  Кога случајната средба на двајца непознати во Њујорк се претвора во нешто посебно... Музичарот Ник (Еванс), на главната железничка станица во Њујорк ја запознава...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.