рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 6.71/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Адаптацијата на бродвејскиот мјузикл, „Девојки од соништата“ ја следи еволуцијата на американската “ар енд би“ музика во текот на 1960-тите и 1970-тите низ очите на детроитската женска група „Соништа“ и нивниот манипулативен менаџер.
Во 1960-тите, пејачките Ефи, Лорел и Дина дознаваат како е кога нивните најдиви соништа ќе станат реалност. Откриени на локалното шоу за таленти од страна на амбициозниот менаџер Кертис Тејлор Јуниор, триото познато како “Сонувачки“ наскоро добива неодолива понуда да му биде предгрупа на популарниот пејач Џејмс “Громот“ Ерли. Постојано втурнувани во незапирливата хит машина од страна на Тејлор и исфрлени пред рефлекторите како “Соништа“, девојките брзо сфаќаат дека славата станува приоритет над личното пријателство откако Тејлор ја потиснува неверојатно талентираната Ефи за да може поубавата Дина да стане заштитен лик на групата. Кога овој превртлив чин продолжува да доминира, девојките од малото гратче со големи соништа полека почнуваат да сфаќаат дека вистинската цена на славата можеби е повисока отколку што очекувале.

Слики

Девојки од соништатаДевојки од соништатаДевојки од соништатаДевојки од соништатаParamountParamountParamountParamountДевојки од соништатаДевојки од соништатаДевојки од соништатаДевојки од соништатаДевојки од соништата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вечер (2007)

  сабота
  image
  Драма која ги испитува романтичното минато и емоционалната сегашност на Ен Грант и нејзините ќерки, Констанс и Нина.
 • Ljubov (2012)

  сабота
  image
  Жорж и Ан, су пензионисани професори музике. Обоје у својим осамдесетим, имали су добар и квалитетан живот, што можемо да видимо из кадрова њиховог раскошног иако...
 • Далеку од светскиот метеж (2015)

  сабота
  image
  Врз основа на литературната класика од Томас Харди, „Далеку од светскиот метеж е приказна за Батшиба Евердин (Кери Малиган), независна и енергична млада жена која...
 • Искупување во Шошенк (1994)

  сабота
  image
  Енди Дуфренс е успешен банкар кој невин е обвинет за убиство на неговата неверна соруга и на нејзиниот љубовник. Енди е осуден на две доживотни робии, кои треба...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.