Frederick E.O. Toye

actor

Роденден: 1967

Режисер:

 1. 1. Алијас (2001), серија
 2. 3. Изгубени (2004), серија
 3. 4. 4400 (2004), серија
 4. 5. Инвазија (2005), серија
 5. 8. Чак (2007), серија
 6. 9. Фринџ (2008), серија
 7. 10. Добра жена (2009), серија
 8. 11. Посетиоци (2009), серија
 9. 13. Хаваи 5-0 (2010), серија
 10. 16. Стална мета (2011), серија
 11. 17. Person of Interest (2011), серија
 12. 20. Сталкер (2014), серија
 13. 21. Believe (2014), серија
 14. 24. Вестворлд (2016), серија
 15. 26. BrainDead (2016), серија
 16. 27. Добра бoрба (2017), серија
 17. 29. Терор (2018), серија
 18. 31. Чувари (2019), серија
 19. 33. Дечаци (2019), серија
 20. 34. Вид (2019), серија
 21. 35. Truth Be Told (2019), серија
 22. 36. Ледоломац (2020), серија
 23. 39. Shōgun (2024), серија

Автор:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.