рејтинг: 8.3/10
Оценка на корисникот: 9/10
(7 гласови)

По една година од настаните во последната епизода на „Добра жена“, огромна финансиска измама ја уништува репутацијата на младиот адвокат Маја и ја брише заштедата на нејзиниот ментор Даен, принудувајќи ги да почнат од нула во нова фирма.
„Добра бoрба” продолжува по една година од настаните во последната епизода од „Добра жена“. Во новата серија, огромна финансиска измама ја уништува репутацијата на младата адвокатка Маја Риндел и истовремено ја брише заштедата на нејзиниот ментор и кума Даен Локхарт. Избркани од „Локхарт и Ли“, тие му се придружуваат на Лука Квин во една од водечките адвокатски канцеларии во Чикаго.

Се прикажува на каналите:

FOX Life  

Беше на каналите:

HBO2  HBO3  HBO  HTV3  Stinet  

Следна епизода:

четврток, 30 јуни 2022
22:55
Борба до крај 5, Еп. 1
ПРЕПОРАКИ
 • Снегопад (2017)

  сабота
  image
  Лос Анџелес, 1983 година. Пристигнува бура и се вика „крек. „Снегопад е едночасовна драма која се одвива на почетокот од епидемијата на крек и го прикажува...
 • Шерлок (2010)

  сабота
  image
  Серија Шерлок говори о „саветодавном детективу Шерлоку Холмсу (Бенедикт Камбербач) с радњом смештеном у данашњем Лондону. Холмсов помоќник је др Џон Вотсон...
 • Хероу (2018)

  сабота
  image
  Др Данијел Хероу је необичан форензички патолог, који нема разумевање за ауторитет. Након што мрачна тајна из његове прошлости прети да изаѓе на видело, он мора...
 • Свеска смрти: Прво име (2006)

  недела
  image
  Light Yagami finds the "Death Note," a notebook with the power to kill, and decides to create a Utopia by killing the world's criminals, and soon the world's...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.