По една година од настаните во последната епизода на „Добра жена“, огромна финансиска измама ја уништува репутацијата на младиот адвокат Маја и ја брише заштедата на нејзиниот ментор Даен, принудувајќи ги да почнат од нула во нова фирма.
„Добра бoрба” продолжува по една година од настаните во последната епизода од „Добра жена“. Во новата серија, огромна финансиска измама ја уништува репутацијата на младата адвокатка Маја Риндел и истовремено ја брише заштедата на нејзиниот ментор и кума Даен Локхарт. Избркани од „Локхарт и Ли“, тие му се придружуваат на Лука Квин во една од водечките адвокатски канцеларии во Чикаго.

Се прикажува на каналите:

HTV3  

Беше на каналите:

STAR Life  HTV1  HBO3  HBO2  Stinet  HBO  

Следна епизода:

денес
00:40
Борба до крај 3, Еп. 7 ®
денес
01:32
Борба до крај 3, Еп. 8 ®
понеделник
23:29
Борба до крај 3, Еп. 9
вторник
00:22
Борба до крај 3, Еп. 10 ®
ПРЕПОРАКИ
 • Бирмингемска банда (2013)

  image
  Серија осликава живот банди почетном двадесетог века, а уместо балада или џез оркестра, који би одговарали добу у ком се серија одвија, музика се састоји од Ника...
 • Devil's Throat (2019)

  image
  Although at first it is not clear why a corpse emerged from the river, it is such a strange crime, gradually gathering around the body some suspicious facts such...
 • Ел Чапо (2017)

  image
  Ова напета и узбудљива драма истражује животну причу једног од свакако најозлоглашенијег криминалца на свету. Гледаоци ќе имати увид у три раздобља: кад је био...
 • Прљави Јован (2018)

  image
  Anthology series in which each season is based on a true crime story featuring an epic tale of love gone wrong.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.