Едночасовната драмска серија „Вестворлд претставува мрачна одисеја за зачетокот на вештачката свест и за еволуцијата на гревот. Дејството се одвива во блиската иднина и прикажува свет во кој секоја човечка желба, без разлика колку е благородна или лоша, може да се искуси.
Актерската екипа на серијата од 10 епизоди ги вклучува: Ентони Хопкинс, Ед Херис, Еван Рејчел Вуд, Џејмс Марсден, Танди Њутон, Џефри Рајт, Теса Томсон, Сидси Бабет Нутсен, Џими Симпсон, Родриго Санторо, Шенон Вудвард, Ингрид Болсо Бердал, Бен Барнс, Сајмон Квартерман, Анџела Сарафјан, Лук Хемсворт и Клифтон Колинс Јуниор. Серијата е инспирирана од филмот „Западен свет, по сценарио и во режија на Мајкл Кричтон.

Беше на каналите:

HBO3  HBO2  HBO  Stinet  

ПРЕПОРАКИ
 • Д-р Хаус (2004)

  image
  Мизантроп, циник, неконформиста и геније, Грегори Хаус, води тим дијагностичара у Пристон-Плејнсборо болници у Њу Џерсију. Пацијенти који стижу у болницу често...
 • Мисии (2017)

  image
  Првата мисија испратена на Марс се приближува кон црвената планета. Помеѓу членовите на екипажот се најдобри научници, како и млада докторка, психијатар,...
 • Ако ме оставиш (2021)

  image
  After dedicating a lifetime to her husband and family, Alicia's world changes completely when she discovers a betrayal. Determined to rebuild her life, Alicia...
 • Момците од Медисон (2007)

  image
  Сместен во 60-тите во Њујорк, „Момците од Медисон“ ја истражуваат гламурозната и од его движената „златна епоха“ на рекламите, каде што секој продава нешто и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.