Rick Rosenthal

actor

Роденден: 1949

Актерот:

 1. ...
  Judge
 2. ...
  Professor

Режисер:

 1. 4. Russkies (1987), филм
 2. 8. Девлин (1992), филм
 3. 10. Адвокатура (1997), серија
 4. 13. Главни град (2000), серија
 5. 14. Strong Medicine (2000), серија
 6. 15. Смолвил (2001), серија
 7. 21. Superfish (2008), филм
 8. 23. Растрган (2010), серија
 9. 25. Drones (2013), филм

Продуцент:

 1. 3. Грета (2009), филм
 2. 4. На леду (2011), филм
  ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer
 4. 6. Arcadia (2012), филм
  ...
  executive producer
 5. ...
  executive producer
 6. ...
  executive producer
 7. 9. Drones (2013), филм
 8. 10. Меч (2014), филм
 9. 11. 7 Минути (2014), филм
 10. 12. Big in Japan (2014), филм
  ...
  executive producer
 11. 13. King Jack (2015), филм
  ...
  executive producer
 12. 14. Band of Robbers (2015), филм
 13. 16. Bending the Arc (2017), филм
  ...
  executive producer
 14. ...
  executive producer
 15. ...
  co-executive producer
 16. ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.