Bobby Donnell is the head of a struggling Boston law firm that seems to constantly struggle with ethical themes while defending murderers, rapists, etc. Jimmy, Eugene, Ellenor and Lindsay are junior attorneys with the firm, the streetwise receptionist, and Helen the firm's frequent adversary with the D.A.'s office in this smart and clever weekly series.

Беше на каналите:

AXN  

ПРЕПОРАКИ
 • Главни осумњичени (1991)

  image
  У средишту серије непоколебљива је виша инспекторица Јане Теннисон (Хелен Миррен), која ради у фиктивној полицијској постаји Соутхамптон Роw. Радња се углавном...
 • Закон и ред: Организирани криминал (2021)

  image
  Цхристопхер Мелони се у улози Еллиота Стаблера, након тешког особног губитка, враќа у НYПД и бори против организираног криминала. Стаблер поново жели изградити...
 • Поаро (1989)

  image
  Дејвид Сашет го остварува најдобриот приказ на славниот Белгиец на Агата Кристи, бидејќи со голем жар се предал на истражување. Ги прочитал сите романи, кратки...
 • Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас (2000)

  image
  “Истрага на местото на злосторството” е криминалистичка драма која решава злосторства со помош на форензички процедури. Серијата ги следи настаните на група...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.