рејтинг: 4.0/10
Оценка на корисникот: 8.14/10
(14 гласови)

СОДРЖИНА

Пратеќи причу о смрти оригиналне хероине Ноќи вештица, Лори Строуд, један интернет провајдер промовише широм света путем интернета, емисију Ноќ вештица којом ќе показати где је заправо почело. Али Мајкл Мајерс је још жив и радије ќе спровести старомодну крваву освету него да сурфује интернетом. Враќајуќи се куќи на време за опкладе, маскирани убица це показати свима да се времена могу променити али да зло никада не умире

Слики

Ноќ вештица: УскрснуќеНоќ вештица: УскрснуќеНоќ вештица: УскрснуќеНоќ вештица: Ускрснуќе

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Одбројување (2019)

  image
  Кога една медицинска сестра симнува апликација која предвидува во кој момент некоја личност ќе умре, ѝ кажува дека има само уште 3 дена живот. Во исто време кога...
 • X (2022)

  image
  In 1979, a group of young filmmakers set out to make an adult film in rural Texas, but when their reclusive, elderly hosts catch them in the act, the cast find...
 • Дечја игра 2 (1990)

  image
  Чаки се вратио! Наставља тамо где је језиви оригинал стао, када Чакијева фабрика играчака поново прави оригиналну лутку, да би доказали да је са њом све у реду....
 • Милоста на Ѓаволот (2008)

  image
  Бет и Мет Винтерс ќе купат нова куќа во Конектикат за неверојатно ниска цена. Но нивниот син ќе одбие да живее таму, тврдејќи дека во куќата живеат чудовишта. И...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.