poster

Rrugët

Rrugët

Dramë, Krim | Shqipëri, Kosovë

“Rrugët” ka për personazhe kryesore karakterin e Jetonit që luhet nga aktori tashmë i dëshmuar në disa projekte kinematografike Halil Budakova, që është një polic hetues i krimeve të rënda në Kosovë, i cili është në ndjekje të antagonistit, Zahos që luhet tashmë nga aktori i njohur Enver Petrovci. Zaho është kryemafiozi i qytetit të Prishtinës. Jetoni është njeri prej atyre policëve që punon me orare të tejzgjatura për t’ia siguruar jetën qytetarëve të Kosovës, gjë e cila i shkakton probleme të mëdha edhe në familje – pasi që puna e tij rezulton me shkurorëzim e tij nga gruaja Mimoza, Pos kësaj seriali “Rrugët” trajton edhe tema të tjera që po ndodhin aktualisht në Kosovë. Dhuna në familje, rastet e së cilës janë bërë përditshmëri në Kosovë, trajtohen përmes karakterit të Njomzës që do të luhet po ashtu nga aktorja tashmë e njohur Merita Budakova, e cila luan rolin e një arsimtareje të Gjeografisë. Rroni (Oltion Budakova), djali i Jetonit, është po ashtu njëri prej karaktereve kryesore në këtë serial. Përmes tij paraqiten kryesisht problemet që ekzistojnë me drogën nëpër shkolla, shitjen marijuanës dhe devijimin në rrugë jo të mira të tinejxherëve kosovarë.

Transmetimet në kanale:

Klan Kosova  

Episodi vijues:

e premte
20:45
Seriali "Rrugët"

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.