KINEMA

 • Raja dhe dragoi i fundit
  Në kinema prej 1.4.21

  Raja dhe dragoi i fundit

  Raya and the Last Dragon (2021)

  Në një mbretëri të quajtur Kumandra, një Tokë e rimagjinuar si e banuar nga një qytetërim antik, luftëtarja Raya është shumë e vendosur për të gjetur dragoin e fundit.

 • Krudët, një epokë e re
  Në kinema prej 25.3.21

  Krudët, një epokë e re

  The Croods: A New Age (2020)

  Krudët, familja e parë prehistorike, po kërkojnë një vend të sigurt për ta quajtur shtëpi. Ata zbulojnë një parajsë që plotëson të gjitha nevojat e tyre, por ka një problem. Një tjetër familje jeton atje, një familje...

 • Horizon Line
  Në kinema prej 11.3.21

  Horizon Line

  Horizon Line (2020)

  Një çift që udhëton me një avion të vogël për në një dasëm në një ishull tropikal, duhet të luftojë për mbijetesë, pasi piloti i tyre pëson një sulm në zemër.

 • Gjuetarja e Përbindëshave
  Në kinema prej 25.2.21

  Gjuetarja e Përbindëshave

  Monster Hunter (2020)

  Kur nënkolonelja Artemis dhe ushtarët e saj besnikë transportohen në një botë të re, ata përfshihen në një betejë të dëshpëruar për mbijetesë kundër armiqve të stërmdhenj me fuqi të pabesueshme. Filmi është i bazuar...

 • Tom and Jerry
  Në kinema prej 18.2.21

  Tom and Jerry

  Tom and Jerry (2021)

  Përshtatja e historisë klasike nga Hanna-Barbera, ku tregohet se si takohen Tomi e Xherri dhe se si lind rivaliteti mes tyre.

 • Fantastic Return to Oz
  Në kinema prej 28.1.21

  Fantastic Return to Oz

  Urfin Dzhyus vozvrashchaetsya (2019)

  Qyteti Emerald gjendet përsëri nën kërcënim e Urfin Jus i cili kthehet për t'u hakmarrë, një vit pasi u mund nga Dorothy.

 • Yakari, a Spectacular Journey
  Në kinema prej 14.1.21

  Yakari, a Spectacular Journey

  Yakari, le film (2020)

  Vogëlushi Sioux Yakari niset për të ndjekur gjurmët e Rrufesë së Vogël, një kali mustang. Yakari ka një takim magjik me Shqiponjën e Madhe, kafshën e tij totem, e cila i jep atij një pendë të bukur dhe dhuratën e të...

 • Liza dhe Piter Pani
  Në kinema prej 7.1.21

  Liza dhe Piter Pani

  Come Away (2020)

  Kur vëllai i tyre i madh vdes, Peter dhe Alice përpiqen të shpëtojnë prindërit e tyre nga dëshpërimi, derisa ata detyrohen të zgjedhin midis shtëpisë dhe imagjinatës. Duke përgatitur kështu kushtet për udhëtimet e...

 • Shpirti
  Në kinema prej 25.12.20

  Shpirti

  Soul (2020)

  Një muzikant që ka humbur pasionin e tij për muzikën transportohet jashtë trupit të tij dhe duhet të gjejë rrugën e kthimit me ndihmën e një shpirti të një foshnje që mëson për veten e saj.

 • Gruaja e Mrekullive 1984
  Në kinema prej 24.12.20

  Gruaja e Mrekullive 1984

  Wonder Woman 1984 (2020)

  Megjithëse me fuqitë e saj të plota, Wonder Woman mban një profil të ulët duke kryer veprime heroike në mënyrë të fshehtë. Por papritmas, asaj do ti do të duhet të grumbullojë të gjitha forcat, mençurinë dhe guximin e...

 • Cross the Line
  Në kinema prej 26.11.20

  Cross the Line

  No matarás (2020)

  Një njeri me zemër të mirë ka një përballje vdekjeprurëse të papritur. Instinktet fillojnë për të pastruar rrëmujën e shkaktuar në emër të vetëmbrojtjes, por a shpëton vërtet dikush pasi vret dikë?

 • The Silence of the White City
  Në kinema prej 12.11.20

  The Silence of the White City

  El silencio de la ciudad blanca (2019)

  July 2019. Vitoria-Gasteiz, Basque Country (north to Spain). Unai López de Ayala is a member of the Ertzaina (Basque Country's police) expert in criminal profiles who returns to the service after an administrative...

 • Lassie Come Home
  Në kinema prej 29.10.20

  Lassie Come Home

  Lassie - Eine abenteuerliche Reise (2020)

  Remake of the 1943 movie based on Eric Knight's book "Lassie Come Home".

 • The King's Man
  Në kinema prej NULL or EMPTY

  The King's Man

  The King's Man (2021)

  Përderisa një grup i tiranëve dhe mendjeve kriminele më të këqinjë të historisë mblidhen për të komplotuar një luftë për të fshirë miliona, një njeri duhet të garojë me kohën për t'i ndaluar ata.

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.