poster

Un'estate a Salamanca

Ein Sommer in Salamanca (2019)

Dramë, Romancë | Gjermani

Vlerësimi: 4.6/10

PëRMBLEDHJE

Very different sisters Rike and Nicola annually make a joint exotic voyage. This time chaotic do-gooder Nicola chose Salamanca, Spain, failing to tell she actually booked to a paying volunteers program, two weeks in self-service inns to help restore a traditional route St.Jacob's pilgrimage to Compostella. Organized, bossy younger Rike still stays, feeling she must solve Rike's marital crisis meanwhile. The volunteers reside in the rural inn of old Felipe, who got his efficient son Carlos, who runs a languages school in Salamanca with his wife, as his unreliable hedonistic brother Pablo missed up again. While both sibling pairs argue, Rike and Carlos get romantically involved.

Fotot

Un'estate a SalamancaUn'estate a SalamancaUn'estate a SalamancaUn'estate a SalamancaUn'estate a SalamancaUn'estate a SalamancaUn'estate a SalamancaUn'estate a SalamancaUn'estate a SalamancaUn'estate a SalamancaUn'estate a SalamancaUn'estate a SalamancaUn'estate a SalamancaUn'estate a SalamancaUn'estate a Salamanca

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • The Last Day of August (2012)

  image
  Den (Michael Izquierdo) ishte i paralizuar deri para një viti. Pas muajsh shërimi dhe i dërrmuar nga realitetet e reja të jetës, ai doli në pension dhe shkoi të...
 • Komisari i dritës (1966)

  image
  Luftëtari i brigadave partizane, Dritan Shkaba, ngarkohet me detyrë që të hapë shkolla në fshatrat e Mirditës. Por ai do të hasë vështirësi nga forcat që përpiqen...
 • Gjeneral gramafoni (1978)

  image
  Në mesin e viteve '30 fillon penetrimi dhe parapërgatitja e pushtimit italian të vitit 1939. Halit Berati, një klarinetist virtuoz, dhe Parandili, ftohen nga një...
 • Oktoberfest (1987)

  image
  A young man is spending his time by hanging around with his unemployed friends who all seem to endlessly wait for a life opportunity. His friend's experiences...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.