Vlerësimi: 7.2/10
Vlerësimi i përdoruesit: 9/10
(3 Voto)

PëRMBLEDHJE

Tess and Logan are back solving mysteries as an old friend of Tess's is found dead just before he was going to propose to his girlfriend. Codes, cyphers, and crossword puzzles all lend a hand at finding the killer as Tess and Logan try to find a way to work together to decipher the clues.

Fotot

Crossword Mysteries: Proposing MurderCrossword Mysteries: Proposing MurderCrossword Mysteries: Proposing MurderCrossword Mysteries: Proposing MurderCrossword Mysteries: Proposing MurderCrossword Mysteries: Proposing MurderCrossword Mysteries: Proposing MurderCrossword Mysteries: Proposing Murder

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Hanna's Homecoming (2018)

  image
  This is the plot from the film's PR material. After three years at boarding school, Hanna is returning home to her little village to help her father's butcher's...
 • Agatha and the Midnight Murders (2020)

  image
  Killing Poirot in the midst of WWII turmoil seems almost spiteful, but Agatha has a plan: she's selling the novel to a private buyer, a superfan who will pay...
 • Z Holms (2015)

  image
  Ian McKellen, Laura Linney. I dalë në pension prej vitesh, Sherlok Holms përballet me humbjen e kujtesës dhe me ndihmën e djalit të shtëpiakes së tij, përpiqet të...
 • Darka e Spiunëve (2022)

  image
  CIA zbulon se një nga agjentët e saj ka nxjerrë informacione sekrete,që u kanë marrë jetën më shumë se 100 njerëzve. Agjenti veteran Henry Pelham (Chris Pine)...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.