poster

Un'estate a Praga

Ein Sommer in Prag (2017)

Romancë | Gjermani
Regjia: Karola Meeder

Vlerësimi: 5.6/10

PëRMBLEDHJE

In Prague lives robot inventor Richard, with his creation Felix and a neighbor boy as surrogate sons. He's unaware that an innovation convention organized by her close friend Jannick brought into town psychologist Dr. Katrin Gutmann to present to professionals her App prototype, or that she raised his daughter Jana since they got split up years ago, her pregnancy wasn't revealed. Katrin lost contact with Jana months ago after confiding the late Tobias, who raised her as devoted father, biologically wasn't. Jana independently came to Prague with a Czech street dance partner to search for her father. They'll find out how the nuclear family was separated by the Iron Curtain before Jana's birth.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • In the Key of Love (2019)

  image
  Maggie is working at a wedding as a photographer when she runs into her ex. It's tense until they remember how well they sing together.
 • Pasione të papritura (2019)

  image
  Një gazetare ambicioze që po heton një skandal, e gjen veten në një dileme të madhe kur fillon të ketë ndjenja për djalin e pashëm, me të cilin u afrua vetëm...
 • Dhjetë gjëra që duhet të bëjmë para se të ndahemi (2020)

  image
  Pasi Abigeil, një nënë beqare e dy fëmijëve, mbetet shtatzënë pas një aventure prej një nate me Benin, dyshja e çuditshme përpiqet që të krijojë diçka që...
 • Christmas On The River (2019)

  image
  When a woman returns home to celebrate the anniversary of the town's Sugarcane Christmas Festival, she rediscovers the magic of the season.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.